Mecz sparingowy nr.5

MKS Mazovia II Mińsk Maz. – RKS Okęcie Warszawa  2:1 (0:0)

Bramki: MKS 64’ 68’ – Rafał Szczeblewski 48’

Skład Okęcia: Karol Gębski(45.zaw.3 test) – Filip Przygoda(55.Mateusz Kiełtyk), Jarosław Tarwacki, Bartosz Szoja(45.zaw.4 test), zaw.2 test – Piotr Balsam(45.Rafał Szczeblewski), Venyamin Puzan(60.zaw.8 test), Mateusz Olkowski(60.zaw.9 test), zaw.2 test.(45.zaw.5 test),  Szymon Więckowski(45.zaw.6 test.) – Michał Piłatkowski(45.zaw.7 test)

W przed ostatnim sparingu, w letnim okresie przygotowań RKS Okęcie przegrało w Mińsku Mazowieckim z rezerwami Mazovii 2:1.

RKS Okęcie w meczu kontrolnym z Mazovią II Mińsk Maz. (29-07-2023 r.)

Stoją od lewej: Bartosz Szoja , zaw.2 test, Jarosław Tarwacki , Venyamin Puzan, Szymon Więckowski, zaw.2 test, Michał Piłatkowski

Dolny rząd od lewej: Filip Przygoda, Piotr Balsam, Karol Gębski, Mateusz Olkowski

Pierwsze 45 min w wykonaniu lotników zapowiadało pierwsze zwycięstwo w dotychczasowych meczach kontrolnych. Niestety przewagę w polu jaką sobie nasi piłkarze wypracowali nie przełożyli na gole i do przerwy pozostał bezbramkowy remis.

W przerwie trener Maciej Śliwowski dokonał 6 zmian, po godzinie kolejne 3 i gra Okęcia diametralnie zmieniła się. Gospodarze również nie zachwycali, ale wykorzystali dwie okazje i zdobyli gole. Zanim to się stało, to lotnicy pierwsi wyszli na prowadzenie. Rafał Szczeblewski mający z piłkarzy, którzy weszli na II połowę największą ochotę do gry wyprowadził szybki atak po czym pobiegł w pole karne i w zamieszaniu z bliskiej odległości pokonał bramkarza Mazovii. Niestety Okęcie grające głównie testowanym zawodnikami nie utrzymało korzystnego wyniku i w odstępie 5 minut straciło 2 bramki. Gospodarze do końca sparingu pilnowali wyniku i wygrali spotkanie ! To już były ostatnie „manewry” w poszukiwaniu nowych piłkarzy do zespołu, a za tydzień próba generalna przed ligą.

Przeciwnikiem Okęcie będzie grająca w II grupie V ligi LKS Chlebnia. Mecz na boisku przy Radarowej w sobotę 5 sierpnia o godz.12.00