5 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I

Seniorzy - V Liga

5 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

MZKS Narew 1926 Ostrołęka – RKS Okęcie Warszawa 4:1 (3:1)

Bramki: D. Gałązka 16’ 40’ P.Olesiński 43’(k) W.Krawczyk 90+3’ – Mikołaj Nowocień 27’

Skład Okęcia: Hubert Ihnatowicz – Filip Przygoda, Jarosław Tarwacki, Bartosz Szoja(46.Marek Kwiatkowski), Filip Nosarzewski(46.Bartosz Sobczyk) – Piotr Balsam kpt. ż, Venyamin Puzan, Mikołaj Nowocień ż(86.Maksym Sirozh), Rafał Szczeblewski(85.Mateusz Olkowski), Rafał Wroński  – Michał Piłatkowski ż(85.Mikołaj Dębowski)

Ławka rezerwowych: Jakub Trzciński, , Robert Litawa, Bartosz Tobe

RKS Okęcie w meczu z Narwią Ostrołęka (09-09-2023 r.)

Stoją od lewej: Jarosław Tarwacki, Mikołaj Nowocień, Venyamin Puzan, Michał Piłatkowski, Piotr Balsam kpt., Hubert Ihnatowicz

Dolny rząd od lewej: Filip Nosarzewski, Filip Przygoda, Bartosz Szoja, Rafał Szczeblewski, Rafał Wroński

Ławka rezerwowych od lewej: Leszek Zygmunt trener, Robert Litawa, Jakub Trzciński, Mateusz Olkowski, Marek Kwiatkowski, Bartosz Tober, Bartosz Sobczyk, Mikołaj Dębowski, Maksym Sirozh

W meczu 5 kolejki V ligi RKS Okęcie przegrało w Ostrołęce z miejscową Narwią 4:1. W 27 min. honorowego gola dla lotników zdobył z rzutu wolnego Mikołaj Nowocień.

Faworytem spotkania była Narew Ostrołęka, która po trzech wygranych na własnym terenie oraz remisie na wyjeździe z PAF-em Płońsk plasowała się na wysokim 3 miejscu w tabeli. Okęcie natomiast po 2 domowych porażkach oraz 2 remisach na boiskach rywali było na przeciwległym biegunie klasyfikacji, trzecie od końca ?

Podopieczni Macieja Śliwowskiego, którego zabrakło na ławce rezerwowych z powodu kary 2 meczy po czerwonej kartce w Nasielsku mogli już w 5 minucie wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Michał Piłatkowski, ale młody napastnik RKS-u nie wytrzymał presji i strzelił wprost w nadbiegającego golkipera Narwi. Dziesięć minut później miejscowi wyszli na prowadzenie. Złe ustawienie i brak odpowiedniej reakcji obrońców Okęcia Bartosza Szoji i Filipa Nosarzewskiego pozwoliło napastnikowi miejscowym oddać celny strzał.

Kolejne dziesięć minut przyniosło zmianę wyniku. W 26 min. defensor Narwi faulem przerwał kontratak lotników, dostał żółtą kartkę, a Okęciu przyznano rzut wolny. Środek boiska oraz 20 metr do bramki dawały duży handicap dla wykonawcy „wolnego”. Do piłki podszedł Mikołaj Nowocień i precyzyjnym uderzeniem ponad murem zdobył wyrównującego gola. Bramka naszego pomocnika nie była ostatnią jaką licznie zebrana publiczność obejrzała w pierwszej odsłonie. Do przerwy padły jeszcze dwa gole na nasze nieszczęście oba dla MZKS-u ?! W 40 min. szybki atak prawą stroną i niefrasobliwość obrońców naszej lewej „flanki” pozwoliła gospodarzom umieścić piłkę w siatce i ponownie wyjść na prowadzenie. Trzy minuty później na szarżującego w polu karnym napastnika Narwi wpadł Filip Przygoda i arbiter główny pokazał na jedenasty metr. Bramkarz Okęcia Hubert Ihnatowicz nie zdołał obronić „karnego’ i po raz trzeci wyjmował piłkę z bramki.

Po przerwie lotnicy próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale klarownych sytuacji na poprawę rezultatu brakowało. Zmiennicy, którzy weszli na drugie 45 min. wnieśli dużo do gry lotników, ale nie na tyle by cofniętą do obrony Narew pokonać lub przynajmniej z nią zremisować.

W doliczonym czasie gry wprowadzony chwilę wcześniej debiutant w zespole z Ostrołęki pogrążył jeszcze bardziej nasz zespół i zdobył dla miejscowych czwartą bramkę ?!

Trzecia porażka stała się faktem i na starcie sezonu stawia nasz zespół w coraz to gorszej sytuacji. W następnej kolejce będzie trudno o punkty, ale aby „odbić się” i piąć do góry jest okazja zrobić to spektakularnie w meczu z liderem tabeli.

W sobotę 16 września na boisku przy Radarowej 1 rywalem Okęcia będzie MKS Przasnysz, a pierwszy gwizdek sędziego o godz.12.00

Serdecznie zapraszamy do kibicowania lotnikom , bądźcie naszym 12-tym „zawodnikiem” !!!