RKS Okęcie Warszawa – MLKS Nadnarwianka Pułtusk 0:2 (0:2)

Bramki: P.Jabłoński 10’ N. Wouters 39’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt. – Piotr Balsam(46.Filip Przygoda), Jarosław Tarwacki, Bartosz Szoja(46.Mikołaj Nowocień ż), Filip Nosarzewski – Maksym Sirozh(46.Maksymilian Czekaj ż), Venyamin Puzan(46.Robert Litawa), Marek Kwiatkowski(65.Michał Piłatkowski), Rafał Szczeblewski(77.Bartosz Rudnik), Szymon Więckowski(58.Mikołaj Dębowski) – Rafał Wroński

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz, Bartosz Tober

RKS Okęcie nieudanie rozpoczęło rozgrywki w sezonie 2023/24 V ligi. Lotnicy na własnym boisku przegrali z Nadnarwianką Pułtusk 0:2, a obie bramki stracili w I połowie.

Trener Maciej Śliwowski , który z końcem czerwca objął zespół miał do dyspozycji 12 zawodników z minionego sezonu oraz 8 nowych, głównie młodych i nie doświadczonych graczy ?! Zestawienie optymalnego składu nie przyszło łatwo , a decydowały niuanse. Niestety większość zawodników nie zagrała na swoim poziomie co przełożyło się na poczynania całego zespołu i stąd niekorzystny wynik. Przeciwnik wykorzystał rażące błędy w obronie, których na szczęście było tylko i aż dwie.

W drugiej połowie spotkania była jeszcze iskierka nadziei na chociażby remis. W 70 min. gola z karnego nie zdobył posyłając piłkę ponad poprzeczką Rafał Wroński, a bramka kontaktowa mogłaby podziałać mobilizująco. Goście chwilę później również mieli jedenastkę za sprawą ręki w polu karnym Roberta Litawy, ale znakomicie w naszej bramce spisał się Karol Gębski i obronił karnego.

Początek rywalizacji w warszawskiej I grupie V ligi nie wypadł pomyślnie, ale miejmy nadzieje, że to był mecz z tych co trafia się jako jedyny pechowy i nie udany !!!

W środę 23 sierpnia Lotnicy zagrają zaległe spotkanie 1 kolejki z rezerwami Polonii Warszawa. Mecz na bocznym boisku przy ul.Konwiktorskiej 6 o godz.19.00