RKS Okęcie Warszawa – KSP Polonia II Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Konstantyn Ślęzak 50’(k) – KSP 43’ 61’(k)

Skład Okęcia: Amal Shavketov – Piotr Balsam, Szymon Boruch. Mikołaj Nowocień ż, Filip Nosarzewski – Konstantyn Ślęzak, Mateusz Olkowski kpt.(73.Piotr Żuk), Marek Kwiatkowski, Piotr Jarzyna ż(80.Szymon Więckowski), Rafał Wroński – Michał Piłatkowski

Ławka rezerwowych: Jakub Trzciński, Jan de Pourbaix, Jakub Dudkiewicz, Maciej Grabowski, Julian Cieślak, Łukasz Różycki, Maksym Leski

W meczu pierwszej kolejki rudy rewanżowej V ligi grupa: Warszawa I  RKS Okęcie przegrywa 1:2 na własnym boisku z rezerwami Polonii Warszawa.

RKS Okecie w meczu 16 kol. z Polonią II Warszawa

Stoją od lewej: Piotr Balsam, Michał Piłatkowski, Amal Shavketov, Mikołaj Nowocień, Marek Kwiatkowski

Dolny rząd od lewej: Konstantyn Ślęzak, Szymon Boruch, Mateusz Olkowski kpt., Filip Nosarzewski, Piotr Jarzyna, Rafał Wroński

Trwa zła passa lotników w rozgrywkach V ligi, a kolejnym zespołem który odbiera 3 pkt. lotnikom jest Polonia II Warszawa. Pomimo porażki dodajmy dość pechowej postawa podopiecznych Adama Warszawskiego w świetle dalszej rywalizacji z wyżej plasującymi się w tabeli rywalami napawa optymizmem.

Mecz 16 kolejki rozegrany przy słonecznej pogodzie na R1 dostarczył kibicom emocji zwłaszcza w końcówkach I i II połowy meczu. Goście na początku spotkania przeważali, ale dobrze w tym czasie funkcjonująca obrona Okęcia nie dopuszczała do strzałów na bramkę strzeżoną przez pozyskanego w ostatniej chwili przed ligą uzbeckiego golkipera Amala Shavketova. Pierwsza połowa miała się ku końcowi i bezbramkowy remis utrzymywał się do 43 min. W tym czasie przyjezdni strzałem z głowy zdobyli gola „do szatni”.

Po przerwie lotnicy od samego początku wzięli się do odrabiania strat i 5 min. po wznowieniu gry wyrównali. Przy wyskoku do piłki faulowany był Piotr Jarzyna, a że incydent miał miejsce w polu karnym sędzia główny podyktował „jedenastkę”. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był pozyskany w zimowym okienku transferowym Kostek Ślęzak. Remis niestety nie utrzymał się długo ? Dziesięć minut później Polonia wywalczyła dla siebie rzut karny. Amal „zatańczył’ w bramce jak Jerzy Dudek , ale nie powtórzył wyczynu reprezantanta Polski i strzału kapitana rezerw Polonii nie obronił !!!

Ostatni kwadrans to nieustanny atak Okęcia na bramkę przeciwnika , ale na wyrównanie zabrakło , raz szczęścia po uderzeniach Michała Piłatkowskiego oraz Szymona Więckowskiego  , dwa czasu na jeszcze jedną klarowną okazję na gola !!!

W sobotę 23 marca  RKS Okęcie udaje się do Pułtuska na mecz 17 kolejki z miejscową Nadnarwianką. Początek spotkania o godz.15.00