Mecz sparingowy nr 5 - B-KLASA - RKS Okęcie Warszawa

Sparing B-klasa

RKS Okęcie II - KKS Żoliborz 4:2

Bramki: Maksym Leski, Dawid Głowacki , Paweł Pytko, Maciej Wysokinski
Asysty: Alessandro Padovani, Dawid Głowacki, Bartosz Rykiel

10.03.2024 na boisku Hutnika w Warszawie o godzinie 20:30 odbył się przedostatni, piąty mecz sparingowy. Tym razem Lotnicy zmierzyli się z drużyną KKS Żoliborz. RKS już od pierwszych minut starał się przejąć inicjatywę nad meczem. Wysoko narzucony pressing oraz próby zagrywania piłek za obrońców przeciwnika poskutkowały szybką bramką - Maksyma, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce dającą prowadzenie. Kilka minut później kolejnego gola dołożył nasz niezawodny napastnik Dawid, który świetnie wykorzystał sytuację jeden na jeden. W okolicach 35 minuty wynik na 3:0 ustalił Paweł, który świetnie odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i zamykając długi róg umieścił piłkę w siatce. Gracze Żoliborza mimo wielu niewykorzystanych sytuacji zdołali strzelić gola tuż przed przerwą, gdy nasz bramkarz wyszedł zbyt daleko za pole karne. Druga połowa nie obfitowała już raczej w łapiące w napięcie pojedynki. Po zmianie stron gracze z Okęcia próbowali utrzymać wynik. To jednak się nie udało, przeciwnicy po celnym strzale z dystansu doprowadzili do bramki kontaktowej. Mimo chaotycznej gry w drugiej połowie to Lotnicy mieli ostatnie słowo, po świetnej piłce prostopadłej w pięknym stylu wykończył akcje Maciej.

Mimo straconych dwóch goli, Okęcie ostatecznie wygrywa spotkanie prezentując przyjemny dla oka futbol.

Następny mecz za tydzień, gdzie Okęcie podejmie Kosowo w Grójcu. Wszyscy mamy nadzieję, że Okęcie podtrzyma zwycięską passę, która na pewno podbuduje piłkarzy przed wiosennym sezonem, który startuje już 23 marca !!